12. Uluslararası MEB Robot Yarışması 9-10-11 Mayıs 2018 SİVAS

0
1747
Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Bakanlığımızca Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılmaktadır.
Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde düzenlenecek olan 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının teması “ENDÜSTRİ 4.0 TEMALI YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLAR”, sloganı ise “Ahican Sivas Yollarında” olarak belirlenmiştir.
12. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sivas Taha Akgül Spor Salonunda 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Temalı, Çizgi İzleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone),  İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta) ve Serbest Proje kategorilerinde gerçekleştirilecek olup yarışmanın başvurusu, 12 Şubat – 20 Nisan 2018 tarihleri arasında http://robot.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.
Yarışma Uygulama Kılavuzu ve kategorilerine ait Dokümanlara ulaşmak için başlıklara tıklayınız…
UYGULAMA KILAVUZU
KATEGORİLER

·       TEMALI ·       SUMO-MİNİ SUMO ·       ÇİZGİ İZLEYEN
·       HIZLI ÇİZGİ İZLEYEN ·       SERBEST PROJE  ·       ROBOTİNO (HAREKETLİ ROBOTLAR)
·       İNSANSI ROBOTLAR ·       TASARLA – ÇALIŞTIR ·       ENDÜSTRİYEL ROBOTİK KOL
·       YUMURTA TOPLAMA (CARETTA CARETTA) ·       İNSANSIZ HAVA ARACI (MİNİ DRONE)