İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTE)

0
1472

Bu yazımızda İskenderun Teknik Üniversitesi hakkında birkaç bilgi vermek istedik.Üniversite sınavları bittikten sonra  sıra tercih dönemlerinde. İskenderun Teknik Üniversitesi nasıldır, hangi bölümleri iyi vb  soruları görmekteyiz.

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  İskenderun Teknik Üniversitesi, kısa adıyla İSTE, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 31.3.2015 tarihinde çıkardığı 6640 sayılı bir yasayla Hatay’ın İskenderun ilçesinde kurulmuş teknik üniversitedir.

İskenderun Teknik Üniversitesi Ar-Ge Konusunda gelişmeye çalışan bir Üniversitedir.

 

Önce İSTE, sonra hayal et, tasarla, üret, patentle ve ticarileştir.
Bunların hepsi için İSTE-TTO yanınızda.
3 Boyutlu Yazıcımız, İSTE-TTO’da siz öğrencilerimizin Ar-Ge ve Teknoloji tabanlı projeleri için kullanıma açıktır.

HANGİ BÖLÜMLER MEVCUT ?

 

Üniversitemizde Bilgisayar Mühendisliği , İnşaat Mühendisliği , Elektrik-Elektronik Mühendisliği,Makina Mühendisliği ,Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme Mühendisliği,Sivil Havacılık,Turizim işletmeciliği ve Otelcilik bölümleri bulunmaktadır.

Yüksek okul olarak  :  Sarıseki teknik bilimler meslek yüksekokulu, Dörtyol meslek yüksekokulu, Erzin teknik bilimler meslek yüksekokulu, Denizcilik meslek yüksekokulu, iskenderun meslek yüksekokulu, Mustafa yazıcı devlet konservatuarı bulunmaktadır.

Üniversitede Burs İmkanı Varmıdır ?

Evet İSTE’nin bölümlerine ilk 3 tercih sırasından yerleşecek öğrencilere aylık 400 TL burs verileceğini açıkladı.http://iste.edu.tr/haber-merkezi/2017/07/14/411

Ek olarak İskenderun Teknik Üniversitesi Bu yıl yerleşen tüm ”LİSANS” öğrencilerine tablet hediye ediceğini duyurdu  http://iste.edu.tr/haber-merkezi/2017/07/18/416

AKADEMİK KADROSU ÖĞRENEBİLİRMİYİM ? 

http://akademik.yok.gov.tr/AkademikArama/view/searchResultviewListAuthorAndUniversities.jsp

SON OLARAK İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN ALT TARAFTAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ VEYA İNSTAGRAM ÜZERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.. 

İnstagram http://www.instagram.com/g.seker/

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FACEBOOK:https://www.facebook.com/iste.edu.tr/

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TWİTTER:https://twitter.com/isteEduTr