Website Yapmak İçin Neler Gerekli? Dinamik , Statik site Nedir ?

0
1980

Website Yapmak İçin Neler Gerekli?
Kendiniz için bir web site yapmak istiyorsunuz ve  neler yapnmanız gerekli, nelere ihtiyacınız var bilmiyorsunuz.

Öncelikle websiteyi nasıl yapmak istiyorsunuz . Yani dinamik bir site mi ? Yoksa statik bir site mi?
kendi sitenizin çok az içeriği varsa ve sürekli güncellenen bir site olmayacak ise bilgiler  bir defa girelecek ve bir daha değiştirmeyecem ise STATİK bir site oluşturmanız gerekiyor.
– Nedir Statik Site? Nasıl Yapılır?
Hiçbir yazılım dili kullanılmadan yapılan sitelere statik site denir. Yani arka planda hiçbir kod yazmanıza gerek kalmadan (java, PHP, .NET vs.) yapılan sitelerdir.
Statik site için bunlara gerek yok sadece html bilmeniz yeterli. Hatta html bilmenize de gerek yok. Sizin için html kodları oluşturan , sizin sadece sürükle bırak yapacağınız editörler var. örnek olarak  Frontpage , Dreamweaver , HTML editor HTML creator vs. gibi bir çok yazılımı kullanabilirsiniz. bunlar lisanslı veya ücretsiz olarak sunulan yazılımlar olabilir.

– Dinamik Site Nedir? Nasıl Yapılır?
Dinamik site veritabanı olan ( Mssql, mysql vs) ve bilgiler bu veritabanlarından gelen ve ayrıca bir yönetim paneli sayesinde bu bilgi içerilerini herzaman güncelleyebileceğiniz veya güncel verilere bakarak kendi kendine hesaplayabileceği bir sistemdir. Dinamik site yapabilmek için yazılım dili bilmeniz gereklidir.( java,PHP,.NET vs)

 

KAYNAKCA : http://www.yakupkutlu.com/